בניית אתרים

הדרך הטובה ביותר עבור בניית אתרים כיום היא באמצעות וורדפרס אשר מעניקה הזדמנות של קוד פתוח. פרושו של דבר הוא שהיא מעניקה תבניות אתר מוכנות שאפשר לבצע עליהן התאמות ולייצר אתר מותאם באופן אישי על בסיס תבניות קיימות בלבד, מבלי צורך לדעת לכתוב קוד. אין ספק שמדובר על מהלך מהפכני שמאפשר לכל אדם ללא שום ידע וניסיון לעסוק במלאכת בניית אתרים.

כמובן שאין שני למיומנות וניסיון וגם את היכולת לעבוד עם התבניות הקיימות ולעשות להן את ההתאמות הנחוצות זה עניין שצריך להכיר ולהתנסות בו, אבל בסך הכל מדובר במערכת מאד ידידותית למשתמש. וורדפרס בנויה באופן אינטואיטיבי, כלומר משחק של התנסות ותהייה יאפשר מהר מאד להכיר את המערכת ולעבוד איתה בצורה קלה ונגישה. מעבר לכך גם בתוך המערכת עצמה וגם ברחבי הרשת אפשר למצוא שפע של מדריכים מקצועיים ומעמיקים אשר יעניקו הסבר והכשרה מפורטים על כל שלב, כל תבנית וכל תוסף. כמובן שמדובר בתהליך שלוקח זמן וגם עובר דרך טעויות, לא משהו שאתם רוצים לחוות כאשר מדובר על האתר של העסק שלכם. יחד עם זאת, גם כשאתם בוחרים להפקיד את בניית אתרים של החברה שלכם בידי מקצוענים כדאי שתכירו את התהליכים שבדרך.

הצעדים הראשונים שיש לעשות – בניית אתרים

לפני שמתחילים במסע של בניית אתרים יש כמה פעולות חשובות שצריך לבצע, אלו יהוו את הבסיס ההכרחי וחשוב לעשות אותם לפני שיוצאים לדרך. הראשונה היא קניית הדומיין. חשוב שתהיה הלימה בין שם האתר לדומיין שלו, כלומר כתובת האתר. חשוב לשים לב לסיומות ולשפת הדומיין ולתכנן את המהלך על מנת שלא תישארו בלי הכתובת שרציתם. לאחר בחירת הדומיין צריך לקנות אחסון לאתר. הרבה פעמים אפשר לרכוש חבילה משותפת של אחסון ודומיין וזה מגדיל את השירות שמקבלים ומצמצם עלויות. 

כמובן ששלב בסיסי נוסף הוא אפיון ממשק משתמש וגם אותו יש לעשות לפני שמתחילים בניית אתרים. למעשה איפיון ממשק משתמש הוא תכנית העבודה שעל בסיסה עושים את האתר ולכן היא מהווה את תכנית העבודה המיידית והחשובה ביותר. היא תהווה את הבסיס לא רק לבניית האתר, אלא גם לתוכן שלו והיא תילקח בחשבון גם בנושא של קידום אתרים.

לאחר אפיון ממשק משתמש יש לתכנן את העיצוב של האתר ורק אז לצאת לדרך, כאשר התוכן של האתר הרבה פעמים מתהווה יחד עם הבנייה שלו.