קידום אתרים

קידום אתרים או בשמו השני אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO) הוא תחום עיסוק שמאפשר למקסם את יכולת אתר האינטרנט של אדם מסוים על ידי שיפור הופעתו במנוע החיפוש. התחום הזה הוא לא חדש במיוחד, והחל מראשית עידן גוגל היה ניתן לראות אנשים שמתעסקים בSEO למחייתם. הסיבה העיקרית להימצאותו של מקדם אתרים הוא העובדה שקידום אתרים אורגני בגוגל דורש מיומנות והבנה במספר תהליכים נפרדים, גם על פני אתר האינטרנט וגם מחוצה לו, ואת כל אלה הוא חייב לדעת ברמה סופית על מנת שהאתרים שלו יתקדמו בצורה מיטבית. אל תשכחו שישנם תחומים שהם תחרותיים מאוד במנועי החיפוש ואין כל ספק שאדם שלא ידע לעבוד נכון עם גוגל לא יצליח לקדם אותם.

קידום אתרים אורגני משפר את יכולת העסק

מתוך הדברים שנאמרו מעלה ניתן להבין שקידום אתרים הוא מפתח אמיתי לשיווק העסק ולשגשוגו. כאשר אדם ירכוש את שירותיו של מקדם אתרים אורגני הוא יבחין תוך פרק זמן מסוים בשיפור הופעתו במנוע החיפוש. משך הזמן יכול להיות ארוך, אבל האפקט שהקידום יוצר הוא עוצמתי לאין שיעור מכל סוג קידום אחר.

איך מקדמים אתר בגוגל

אנשים נוטים לבלבל את תחום קידום האתרים עם קידום ממומן בגוגל או פרסום בגוגל. חשוב להבין שאלו שני תחומים נפרדים. בזמן שקידום ממומן בגוגל משתמש במערכת הפרסום של גוגל ומשלם לפי לחיצה על המודעה, קידום אתרים אורגני לא משתמש בשום מערכת פרסום ולמעשה עובד על תחום התוצאות הטבעיות של מנוע החיפוש. את מלאכת הקידום מבצעים בשילוב של עבודת ONSITE על האתר עצמו, ועבודה מחוץ לאתר שמלווה ביצירת שת"פים וקישורים. את כל זה יודע המקדם לעשות בצורה מיטבית וללא חשש. 

אפשר להתקדם בגוגל ללא מקדם אתרים אורגני?

ניתן להגיד שבתחומים מאוד נישתיים ולא תחרותיים האתר יכול להתקדם בגוגל בכוחות עצמו, וללא עזרה של מקדם אתרים. אבל אלה הולכים ומתמעטים ככל שהעולם מתקדם וניתן לומר שכמעט ולא קיים תחום היום בגוגל שאין בו תחרות כזאת או אחרת. מהצד השני ניתן לקדם את האתר בכוחות עצמך על ידי למידת קורס קידום אתרים או לימוד עצמי על ידי צפייה בסרטונים או במקורות המידע הרבים כיום שיש ברשת. כמובן שזה דורש אורך רוח וסוג אופי מסוים ולא כל אחד יכול.